Teksti suurus:
A A A

Õppepäev Rakveres 02.11.2019

Kestvus: 15.10.2019 - 02.11.2019
Kodutütarde Sakala ringkonna Ümera ja Paistu rühma kodutütarde õppepäev Rakveres toimub 02.11.2019.
Õppepäev koosneb kahest osas:

Rakvere Linnuse külastamine.  Haridusprogramm: Elu-olu ja kombed Vana-Liivimaal.Eesmärk: Tutvustada noortele elu-olu ja kombeid  Vana-Liivimaal (13–16. sajand). Tegevuskoht: Refektoorium, kapiitlisaal, romantikaaed, bordell. Noortele tutvustatakse keskaegseid toite ja lauakombeid ning käitumist nii mees- kui naissoost lauakaaslaste suhtes. Kurtuaasia (viisakus) meeste ja naiste vahelistes suhetes (keskaegse tantsu tund, sonettide lugemine). Pesemine ja saun kesk- ja varauusajal. Kuidas käituda kehaeritistega. Programm  toetab põhikooli ja gümnaasiumi ajaloo õppekava
 
Eesti Politseimuuseumi külastus.Muuseumis pakume noortele kolmikprogrammi  „Politseimuuseum, kohtueelse uurimise labor, eriüksuse laskeharjutused“ (3 tundi)

Esmalt tutvume politseimuuseumi peamaja väljapanekuga. 
Turvavöö stendi katsetamine, reaktsioonikiiruse mõõtmine, väsimusprillide proovimine, massirahutustes osalemine, fotoroboti koostamine, valeraha tuvastamine, spiooniseadmetega tutvumine.
Teises osas toimub töötuba kohtueelse uurimise laboris, kus toimub CSI (Crime Scene Investigation) tüüpi uurimine. Osalejad kehastuvad ekspertideks, kelle ülesanneteks on läbi viia: lahkamine, biomeetrilised katsed ja uurida erinevaid kehavedelikke. 

Lahkamises tehakse selgeks kehaosade paiknemine ja inimese anatoomia erisused ning reaalse lahkamise tulemusena selgitatakse ühiselt välja, millise vahendiga on surmav vigastus tekitatud.
Biomeetrias (kompleks matemaatilisi meetodeid organismide ja nendega seotud protsesside kirjeldamiseks ja uurimiseks) uuritakse, milliseid jälgi jätab inimene. Võetakse sõrmejälgi ning tuvastatakse end silmaiirise ja näotuvastuse kaudu. 
Kehavedelike uurimisel tutvutakse, millised jäljed on jätnud veri, värv, ketšup ja muud ained. Selgitatakse välja verejäljed. DNA eraldamine.

Kolmandas osas minnakse eriüksuse lasketiiru, kus räägitakse eriüksustest teistes riikides ja meie K-komandost, tehakse läbi laskmise katsed ja sisenetakse ruumi, kus  tuleb kahjutuks teha märklauad, mis avanevad ootamatult.

Üritusele registreerib rühmavanem.  Tähtaeg  25.oktoober    2019
Enne üritusele registreerimist, mõtle, kas saad ikka üritusest osa võtta. Kohtade arv on piiratud ja kui oled üritusele registreerunud, siis on sul ka kohustus üritusel osaleda.
Üritust  rahastatakse noorte isamaalise hariduse programmi finantstoetuse raames.
Üritus on mõeldud noortele vanuses 12+. Erand 11.
Täiendav informatsioon rühmavanemalt või KT noorteinstruktorilt Tiina Ott 58555092

/files/sakalakodututar/img/files/LAPSEVANEMA_TEATIS_02_11_2019.docxLapsevanema teatis asub SIIN