Teksti suurus:
A A A

Virtuaalmatkamine 01.05-30.09.2019

Kestvus: 14.05.2019 - 30.09.2019
Virtuaalmatkamise eesmärk on edendada aktiivset eluviisi ning suurendada matkamise populaarsust. Anda perekondadele põhjust noorkotkast või kodutütrest lapsega matkarajale minna ning veeta pere keskel vaba aega. Matkamine on looduses liikumine harrastusena, mis on aktiivse puhkuse vorm.
Virtuaalmatkamine toimub ajavahemikul 01.05 - 30.09.2019 üle maailma. Matkamiseks võib kasutada matka- ja terviseradasid või muid võimalikke matkamise kohti. Samuti sobivad selle väljakutse raames kõik Kaitseliidu malevate või noorteorganisatsioonide korraldatud matkad, retked või muud võistlused, kus osalejad peavad läbima vahemaid kasutades füüsilist jõudu. Matkata võib endale sobival ajal ja kohas, registreerides nutiseadet kasutades oma liikumine.

Osaleda võivad kõik kodutütred ja noorkotkad, samuti on eraldi arvestus noortejuhtidele ja noorteinstruktoritele. 
Matka registreerimiseks tuleb matkamine registreerida registreerimiskeskkonnas. Matka läbimise kinnituseks tuleb registreerimislingile üles laadida ka ekraanitõmmis läbitud marsruudiga. Matka registreerimisel esinevate probleemide osas palume kirjutada nooredkotkadgmail.com e-postile, mis annab teile matkade registreerimiseks edasised juhised.  GPS jälje saamiseks on võimalik kasutada vabavaralisi mobiilirakendusi nagu Endomondo, Runtastic või Strava. Samuti on võimalik kasutada käsi-GPSi, millest saab hiljem jälje arvutisse laadida

Tutvu juhendiga SIIN