Teksti suurus:
A A A

2:1 Kodutütarde kasuks

22.09.2015
Laupäeval, 19. septembril toimus  Võhmas  kodutütarde  ja noorte kotkaste matkamäng, kus mööda kindlat marsruuti liikuvate neljaliikmeliste võistkondade vahel selgitati välja Linnamäng 2015 võitja.
Kell 9.50 toimus Võhma Gümnaasiumi ees  matkamängu avamine ja kell kümme startis  esimene võistkond rajale.

Neljaliikmelised võistkonnad pidid umbes kahe  ja poole tunni jooksul läbima linnulennult linnas viiekilomeetrise raja. Kaardi järgi linnas orienteerudes läbisid  osalejad  kaheksa  kontrollpunkti.
Matkarajal tuli täita esmaabi ja raadioside ülesandeid, tunda puid ja Eesti linnu; määrata ilmakaari, pakkida seljakotti ja näidata liiklusalaseid teadmisi. Ei puudunud ka kimi mäng.

I  koha saavutas võistkond Nutikad rebased Mihkel Eek, Bruno Bugal, Kaspar Lind ja Eero-Sten Põldmaa,  II koha Paistu plikad  Elin Anijärv, Karolina Volkov, Kärttu Põrk ja Grete-Liisa Aalmaa ning III  koha Tarvastu pärlid Elisa Kask, Laura Trei, Kätriin Sisask, Triinu Taimi Priinits.

Matkamängus võistlevad kodutütred ja noored kotkad  igal aastal. Peale selle, et matkamängu käigus selgitatakse välja parim võistkond, on olulisel kohal noorte loovuse, matkatarkuste ning kodutütarde ja noorte kotkaste  teadmiste arendamine ning testimine. Linnamängu ülesanded on koostatud üldiselt küll Noorte Kotkaste ja Kodutütarde järgukavade põhjal, kuid alati on mängus ka üllatusmoment

Võistluse üldprotokoll asub SIIN.