Teksti suurus:
A A A

Adrenaliinijaht maa ja taeva vahel

11.09.2018

27. juulil toimus Sakala ringkonna  Kodutütarde Paistu ja Ümera rühma ühisüritus Valma seikluspargis, kus pandi proovile nii turnimisoskus kui kõrgusekartus.
 

Kodutütarde kasutuses oli  suur mänguväljak mereröövlite laevaga, 60 meetrine laskumisliin, seikluspargi mudilaste rada, erinevad sportmängude platsid ja minigolfi rada. Lisaks oli võimalik kasutada ka suurematele lastele ja täiskasvanutele mõeldud laskumisradasid. Takistusrajad olid paigaldatud neljakorruselise maja kõrgusele tehismastidel platvormidele, mis on ka ainulaadne meetod Eestis. Võimalus oli avastada  meie kaunist kodumaad veidi teisest vaatenurgast  – puulatvade kõrguselt.

Kodutütred on heas vormis ja hindavad kõrgelt aktiivset vaba aja veetmist, mida võimaldavad seikluspargid. Kogeda saab natuke teravamaid elamusi kui pakub argipäev ning pärast 60 meetrist õhusõitu oli  hea emotsioon kindlasti pikaks ajaks tagatud. Aga  peale lõbu, adrenaliini ja eneseületamise õpivad noored seikluspargis veel ühiselt eesmärgi nimel töötama. Erinevate radade läbimine tekitab väikese võistlusmomendi ning see annab piisavalt motivatsiooni, et ennast ületada ning kaaslasi toetada nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Kuna tullakse tavakeskkonnast välja, annab see võimaluse näha rühmakaaslasi teisest küljest ning neid paremini tundma õppida. Seega on eriti hea koos seigelda siis, kui kokku on pandud mitu rühma või rühmaga on vahetult liitunud uued liikmed, sest seda meeskonnas töötamine annabki – võimaluse üksteist paremini tundma õppida ja uutel liikmetel paremini oma rühma  sulanduda.

Ehki meie tegevused sisaldavad alati õpimomenti, oli tegu siiski ühe mängulise päevaga, kus tähtsal kohal olid huumor ja lõbus meel. Loodan, et ühiselt seikluspargis veedetud päev aitas meie heale läbisaamisele ja ühisele  koostööle märkimisväärselt kaasa ning usun, et sellised elamused jätavad meie noortesse positiivse jälje  ja jäävad meelde kogu eluks.

Tiina Ott
Kodutütarde instruktor