Teksti suurus:
A A A

Jaanuarikuu viimasel nädalavahetusel alustasid väikesed kodutütred ja noorkotkad aastat talvise matkamänguga Kärstna lähiümbruses

09.03.2017

Viimased 25 aastat on Kaitseliidu noorteorganisatsioonide  eestvedamisel toimunud Kärstna lähiümbruses matkamäng, mis traditsiooniliselt toimub jaanuarikuul ja on pühendatud Vabadussõjas peetud Kärstna lahingule.
Hoolimata varasest kellaajast (on ju laupäeva hommik kell 10 ühele koolilapsele alles magus uneaeg) ja ähvardavast sombusest ilmast, oli Kärstnasse  omavahel mõõtu võtma tulnud kümmekond kaheliikmelist Kodutütarde ja Noorkotkaste võistkonda. Esindatud olid Paistu, Ümera, Suure-Jaani, Kesklinna kooli Tamme rühma, Pöial-Liisi ja Kuujäneste rühma kodutütred ning Paistu Nutikate Rebaste, Ümera ja Halliste noorkotkad.

Orienteerumisrada kulges ümber mõisa, suundus kabelimäele püstitatud kauni klassitsistlikus stiilis  pronksist lõvi juurde ja sealt tagasi Vabadussõja mälestusmärgi kaudu  stardipaika Kärstna Vaba Aja Keskusesse. 

Juhendajad olid noortele välja mõelnud üheksa üldharivat võistluspunkti. Nii tuli teha lõket (mida on vaja jätkuvalt harjutada), ära arvata kotis peidus olevad toidu- ja maitseained, tunda liiklusmärke, tunda meie looduses  elutsevaid loomi jälgede järgi, visata täpsust, sorteerida jäätmeid, kasutada kompassi ja tunda ilmakaari ning lahendada salakirja.

Suure-Jaani rühma kodutütre  Gerli meelest olid kõik kontrollpunktid hästi põnevad, kõige lahedam tundus aga liiklusmärkide  tundmise kontrollpunkt. Lõkke süütamine vajas tema arvates ikka veel harjutamist, eriti veel tuulise ilmaga.

Tihedas konkurentsis saavutas kodutütardest esikoha Kuujäneste rühma võistkond koosseisus  Anete Suuder ja Elerin Mets. Teiseks jäid Gerli Sülla Suure-Jaani rühmast  ja Roseta Raba  Ümera rühmast ning kolmanda koha saavutasid Kuujäneste rühma võistkond koosseisus Käthriin Suurhallik ja Kaisa Rei.

Noorkotkastest olid edukaimad Nutikate Rebaste  rühma noormehed Jarmo Malmre ja Jürgen Aas. Teise koha said Halliste noorkotkad Kimmo Jürjens ja Mikk Pinsel ning kolmandaks jäid Ümera Kotkad Tõnn Alas ja Ernst-Neero Nälk.

Aitäh Henri Paavole, kes valmistas ette orienteerumisraja ning kõikidele rühmajuhtidele ja võistluspunktides olnud abilistele.
 
Tiina Ott