Teksti suurus:
A A A

Jõululaager

05.01.2015

Kätte on jõudnud uus aastanumber. Loodame, et tuleb veel toredam kui möödunud aasta, kuigi meie tegevuses on latt päris kõrgele seatud. Aasta 2014 oli mitmes mõttes meeldejääv. Sakala maleva noored osalesid väga aktiivselt maakondlikes laagrites ning esinesid hästi ka vabariiklikel võistlustel. Eks muidugi arenemisruumi on veelgi ja eks aastal 2015 anname endast kõik, et läheks paremini.
 
2014. aasta viimaseks ürituseks oli maakondlik Jõululaager, mis toimus traditsiooniliselt Paistu koolis. Kes veel ei tea, siis temale teadmiseks, et tegemist on lõbusa laagriga kus Sakala maleva kodutütred ja noored kotkad saavad kokku, mängivad mänge, näitlevad ja teevad etteasteid jõulumehele, kes tublimatele ka kinke jagab. Nagu eelmisel aastalgi, olid kõik kohale tulnud aasta jooksul head lapsed olnud ja kõik said kingipaki näol ka premeeritud.

Laagris osales 99 noort ning 23 noortejuhti. Mida me siis laagris tegime? Eks kohe alguses saime üksteisega rohkem tuttavaks, ehk mängisime tutvumismänge. See oli hea sissejuhatus järgmiseks ülesandeks. Siis jagati gruppidele erinevad muusikapalad, mille taustal noored pidid etteaste tegema. Oli väga andekaid ning koomilisi ülesastumisi. Naerda sai kõvasti.

Nende etteastetega aga õhtu veel ei piirdunud. Külla oli tulnud lausa kaks jõulumeest ning noortel ja ka noortejuhtidel tuli habemike valvsa pilgu all oma koduseid etteaste ülesandeid esitada. Kõik see vaev tasus magusalt ära, sest jõuluvanadel olid kotid paksult komme täis. Esimene õhtu lõppes lõbusa tantsuõhtuga.

Järgmisel hommikul kui võimlemine sai tehtud, algasid „taliolümpia“ mängud. Kahjuks ilmataat meid seekord ei soosinud ning lumi jäi veel taevasse, kuid meie üks trumpe on hea kohanemisvõime ning me viisime talispordi alad sujuvalt üle Paistu kooli spordisaali. Toimus teatevõistlus, kus sai näha suusatamist, bobikelgutamist, laskesuusatamist, jääkeeglit ning jäähokitki. No oli see alles võistlus! Omadele elati kõvasti kaasa ning võistlusest ei puudunud ka dramaatika, kus näiteks alles võistluse käigus avastati, et hokimängija on puudu. Pärast ennastsalgavat võistlust ning meeletut kaasaelamist jätkati rahulikuma tegevusega. Ikkagi pühade aeg. Noored õppisid meisterdama unenägude püüdjat. Usun, et nii mõnigi lapsevanem sai jõulukingiks väga ilusa ehte, mida võiks jõulukuuse või kardinapuu külge riputada. Kui näputöö tehtud, harjutasime mitme mänguga meeskonna tööd ning peagi oli laager selleks korraks läbi. Veel viimased tänuavaldused ja suur aplaus kõikidele osalejatele. Siis istusid naerusuised Sakala maleva noored bussidesse ning sõitsid koju, et jõulupühi koos oma kallite kodustega pidada.

Henri Paavo, noorteinstruktor