Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu meistrivõistlused suusatamises

05.02.2014
Esimese veebruari varahommikul korjas Sakala maleva roheline väikebuss meie parimad suusatajad kokku ja võttis suuna Valgehobusemäe suusakeskuse poole. Toimumas oli iga-aastane mõõduvõtt suusatamises.
Esindatud olid peaaegu kõik malevad ning mõnes vanuseklassis pandi välja ka mitu võistkonda. Sakala malevast olid esindatud järgmised võistlejad:

D12 võistlusklassis: Liisel Põder
H12 võistlusklassis: Oskar Lind, Kaspar Lind, Eric Victor Mettus
D17 võistlusklassis: Katrin Kahu, Karolina Pugal, Lisette Põrk
H35 võistlusklassis: Alvar Pähkel, Maido Martsik

Esimesena astus võistlustulle D12 võistlusklassis Liisel Põder. Liisel alustas väga energiliselt ning suutis hoida head tempot kuni oma distantsi lõpuni (1,25 km). Saavutades tugeva 7nda koha.

Järgmiseks oli D17 võistlusklassi kord. Sakala maleva kodutütardest startis esimesena Katrin Kahu, kes oli võtnud kindlaks sihiks tulla poodiumi kõige kõrgemale astmele. Teisena startis Lisette Põrk ning mõni võistleja hiljem ka Karolina Pugal. Distants, mis tuli läbida oli 3,75 km ning hoolimata mitte kõige kergemast rajast suusatati hambad ristis peaaegu täistuuridel ning rajale jäetud energia tasus ka ennast ära. Tulemuseks Lisette 9. koht, Karolina 5. koht ja Katrini 1. koht. Kusjuures Katrin edestas teist kohta rohkem kui minutilise vahega. Kõikide tugev esitus andis ka tüdrukute arvestuses võistkondliku 2. koha.

Edasi jätkus poiste võistlus. Sellel aastal oli poiste seas väga tugev konkurents ning esikolme sisse sõitmiseks pidi kõik õnnestuma. Poisid andsid endast rohkem kui 100% ning jätsid kõik, mis neil sel päeval anda oli, rajale. Tulemuseks Kaspari 7. koht, Oskari 8. koht ja Ericu 13. koht. Kusjuures Eric oli sellel talvel esimest korda suuskadel. Võistkondlikult jäädi napilt esikolmikust välja neljandale kohale.

Meeste klassis sai Sakala maleva esindusest 7nda koha Maido Martsik ning Alvar Pähkel lõpetas võistluse 10ndana. Üldarvestuses jäädi Järva maleva järel neljandaks.

Eraldi tuleb välja tuua ühtset Sakala maleva noorte võistkonna tunnet. Nimelt noored, kes parajasti ei võistelnud elasid omadele kaasa ning see andis võistlejale palju juurde. Kokkuvõttes oligi keeruline võistlus, sest lund on see talv ju vähe olnud ning kõigil on vorm hetkel kõikuv. Siiski oli tegemist  kordaläinud üritusega ning Sakala maleva suusatajad näitasid, et on väga tugevad sõitjad.