Teksti suurus:
A A A

Kärstna lahingumäng möödus ilma lahinguta

01.02.2019
Marleen Kalg ja Aleksandra Kena
Autor: Moonika Pärna
Laupäeval, 26.01.2019  toimus Kärstnas järjekordne  nooremate kodutütarde ja noorte kotkaste matkamäng. „Kärstna lahingumäng“. Üritus kujunes rahvarohkeks, sest rajale läks 18 võistkonda.
Mõnekilomeetrise matkamängu jooksul said osalejad lisaks orienteerumiskaardi järgi liikumisele tõsta ka oma teadlikkust esmaabist ja matkatõdedest ning tutvuda erinevate lindude, loomade ja taimedega.
Lahendati argielulisi ohuolukordi, nagu haavade sidumine, jäätmete sorteerimine, ohutu käitumine liikluses, kuid samas oli ka lustlikku tegevust. Nii mõnigi võistleja sai esmakordselt lumes karkudel kõndida, vakstukelguga kelgutada ning kimmimängu käigus militaarseid esemeid otsida.

Kaitseliidu noorteorganisatsioonidel  on järgukatsed ja seal on sees kõik need tegevused, mida rajal pakuti.  Rajalt tulnute positiivne tagasiside pani tegevuspunktide korraldajad  muhelema. Oli rõõm kuulda, et noortele pakkus tegevus huvi ja kõik läks nii, nagu meie olime mõelnud.

Rajapunktide tegevuse viisid läbi meie oma noortejuhid, keda sellel korral aitasid vanemad kodutütred ja noored kotkad. Suur tänu ka Krista Kingumetsale Keskkonnaametist meie tegevuse toetamise eest. Tore, et meil on nii palju inimesi, kes ühistegevusse panustavad. Aplaus kõikidele.
 
Nüüd võitjad.
Kodutütarde arvestus.
I koht  Tantsivad Kuujänesed   Aleksandra KENA  ja Marleen KALG
II koht Paistu                            Maribel Emma PIDIM   ja Kaisa VIRU
II koht Heimtali                         Lisandra ROMANTŠUK ja Merilin MIRKA
 
Mida arvasid võitjad meie matkamängust:

26. jaanuaril osalesime maakondlikul kodutütarde lahingumängul Kärstnas. Ilm oli suurepärane, päike paistis ja maad kattis sädelev lumevaip. Mängu käigus pidime läbima erinevad punkte, nt. esmaabi, keskkonnakaitse, lindude ja loomade ning taimede tundmine, granaadivise, kelgusõit ja karkudel kõndimine. Eriti hästi õnnestusid meil ülesanded esmaabi punktis ja samuti tundsime hästi linde ja loomi ning taimi. Kokkuvõttes saavutasime 66 punkti ja I koha. Auhinnaks saime medalid, diplomid ja kompass/termomeetri.
Oli väga vahva päev!
Marleen Kalg, Aleksandra Kena Kuujänesed rühm

Tutvu võistlusprotokolliga siin