Teksti suurus:
A A A

Kodutütarde Rukkililled ja Halliste rühmade õppereis Pernova Hariduskesuse Loodusmajja

14.01.2020
Isamaalise haridusprogrammi raames külastasid käesoleva aasta 07.jaanuaril Sakala ringkonna Rukkililled ja Halliste rühmade kodutütred Pernova Hariduskeskuse Loodusmaja.
Looduse tundmine võimaldab inimesel sügavamalt mõista maailma ja selle toimimist. Loodusmaja roll  on olla teejuhiks lastele ja noortele looduse mitmekesisuse avastamisel praktilise kogemusõppe abil ja avardada meie kõigi maailmapilti ja keskkonnateadlikkust.

Pernova Loodusmajas oli võimalik tutvuda Eesti Loodusmuuseumi näitusega “Tempo ja rütm. Südamelöögist kosmiliste tsükliteni”.
Oli võimalik tutvuda looduse rütmide ja tempode paljukihilise ja mitmekesise maailmaga. Maa, Päikese ja tähtede liikumisega. Päikesesüsteemi makett tutvustas kosmiliste tsüklite olulisust Maal. Helidetoas oli võimalik kuulata lindude-, loomade- ja kahepaiksete häälitsusi.

Kiirendatud-aeglustatud videote abil oli võimalik  jälgida erinevate imetajate südamelöökide sagedust ja selle muutumist ning näidati, millest need sõltuvad.

Praktilise kogemusena oli  tüdrukutel võimalus ära arvata loomi nende naha järgi, ära arvata millise looma või linnu jalajälgedega on tegemist ning vaadelda mikroskoobi abil rakkude ehitust.
Oli tore ja hariv kogemus.
 
Enno Teiter
KT rühma Rukkililled vanem