Teksti suurus:
A A A

Kodutütarde Sakala ringkonna aastapäev

01.08.2014

15. juulil  tähistas Kodutütarde Sakala Ringkond oma taasasutamise  24. aastapäeva. Viljandisse, Sakala keskusesse  olid kutsutud kõik kodutütred ja nende  vanemad, rühmavanemad ja toetajaliikmed. Pidulik sündmus algas tavapäraselt Eesti hümni laulmisega ja siis pidas avakõne  ringkonnavanem Antonina Eek.
Tema  pidupäeva tervitus algas sõnadega: „Mina ei ole saanud olla kodutütar - ajad olid teised. Nähes teie säravaid silmi,  ilusat vormi, teie tegutsemistahet arvan, et oleksin väga tahtnud teie sekka kuuluda. Armsad kodutütred, täna on teie päev. Sakala maleva kodutütarde pidupäev. „

Kodutütarde organisatsioon pakub võimalusi väga mitmekülgsete teadmiste ja oskuste omandamiseks. Suur osa neist oskustest ja teadmistest on olulised ka väljaspool organisatsiooni, igapäevaelus. Pealegi aitab kõik õpitu kaasa sellele, et suudame erinevates olukordades kainet mõistust säilitada ja see on juba suur asi erinevate probleemide lahendamiseks.

Ringkonnavanem tundis oma kõnes ka muret staažikamate kodutütarde pärast, kellel pole piisavat huvi tegevuses kaasa lüüa, oma teadmisi ja oskusi noorematele edastada ning malevat esindada üle-Eestilistel võistlustel. „Meie koos peame otsustama kuidas edasi minna nii, et Sakala kodutütred saaks kogu vabariigis tuntuks“, arvas kõneleja.

Kogu meie elu koosneb tulemistest ja minemistest. Aeg, inimesed, suhted, asjad, võimalused, teadmised, unistused, mõtted, sündmused  ….Tulemise ja minemise vahe peale jääb olemine, ehk hetk kus me parasjagu asume. Meie olemises saadavad meid kaaslased, teised inimesed, kes tulevad selleks, et jääda, või siis ka selleks, et koos edasi minna.  On inimesi, kes ei unune kunagi, sest neis on midagi, mis puudutab meid nii lähedalt, et me pole enam need, kes olime varem.

Kas tead kedagi, kes käib eaka naabritädi palvel poes või toob talle tuppa pliidipuid? Kas tunned tegusaid noori, kes korraldavad koolis ja mujalgi huvitavaid ettevõtmisi? Kas töötad koos mõne inimesega, kes käib hooldekodus, haiglas või vanglas, pakkudes seal viibivatele inimestele toetust? Kas tunned mõnda juristi, raamatupidajat või tõlki, kes aitab oma teadmistega neid, kes selliste oskustega teenete eest maksta ei jõua?
 
On tuhandeid erinevaid võimalusi teha väikeseid ja suuri heategusid ning on ka tuhandeid inimesi meie seas, kes seda igapäevaselt teevad. Kõiki neid aktiivseid ja pühendunud isikuid seob ühine omadus – nad teevad oma tööd südamega ning ei küsi selle eest raha. Nii tegutsevad ka meie noortejuhid.   Kodutütarde noortejuhtide seas  on inimesi väga erinevatelt elualadelt, aga neid kõiki ühendab pühendumus. Pühendumus oma kutsetööle, vabatahtlikule tegevusele, kodukohale. Pühendumus Eestile ning nendele väärtustele, millesse Eesti usub ja millele toetub.
Kõlab juba klišeena, kuid meie organisatsiooni peamine rikkus on kindlasti heasüdamlikud inimesed. Päris kindlasti on meie organisatsioonil parem tulevik, kui on olemas sedavõrd palju hoolivaid inimesi nagu meil täna on. 

Ringkonna aastapäeval tänati neid, kes on andnud ringkonna arengusse oma panuse, peeti meeles aktiivselt tegevuses osalenud kodutütreid ning neile anti väärilised tunnustused.

Kodutütarde peavanema  tänukirja said noortejuht Merle Murka ja kodutütar Aveli Eelmaa. Kodutütarde  Sakala Ringkonna  tänukirjaga tunnustati noortejuhte Veronika Mägi, Eda Teras, nooremleitnant Martin Suigusaar, kapral Toomas Teras, Age Alas ning kodutütreid  Meery  Ero,  Kaisa Kaasik ja Laura Kaasik. Hoolsuspaela sai Pääsupesa rühma kodutütar Anette Suigusaar.

Seekord oli tegemist ühe tänuüritusega, kuid selle kestma jäämine ja traditsiooniks muutmine on korraldajate kindel eesmärk. Kodutütarde organisatsiooni väärtus kasvab ajas ja usutavasti see muutub vajalikuks aina enamatele inimestele.