Teksti suurus:
A A A

Kodutütred kuulutasid esmakordselt välja Aasta Pärli tiitlid

22.01.2019
Laupäevasel Kodutütarde aastapäeva pidulikul aktusel anti esmakordselt organisatsiooni ajaloos vabariiklikul tasandil välja Aasta Pärli auhinnad. Tiitlitega tunnustati iga ringkonna kõige tublimat noortejuhti või tegusamat rühma, silmapaistvat tegu või suurimat toetajat.

Sakala ringkond – Paistu rühm

Paistu rühm on täis hakkajaid noori. Laste aktiivse osaluse eest hoolitseb rühmavanem Anne Sepik. Rühma tugevuseks on selle olemuselt erinevad noored, kuid kellel on ühine siht ja kes meeskonnana tegutsedes peavad lugu Kodutütarde põhiväärtustest.
Selle rühma saavutusteks võib pidada 2018. aastal Kodutütarde ja Noorte Kotkaste Olümpiamängude  I kohta, kuna võistkonna tuumiku moodustasid just Paistu rühma kodutütred.  Samuti saavutati KL murdmaasuusatamises Kodutütarde arvestuses vanemas ja keskmises vanuseklassis III koht. Ka sellest võistlusest võtsid osa just Paistu rühma noored. Samuti virtuaalmatkamises panustasid enim Paistu kodutütred, lipuheiskamise kuul heiskas Pika Hermani torni lipu Paistu rühma kodutütar. Nad aitasid korraldada Eesti Spordiselts Kalevil  Viljandis harrastusvõimlemise festivali ja viisid läbi Kodutütarde Sakala ringkonna aastapäeva ürituse. Seda loetelu, kus Paistu rühma noored on osalenud, võiks ürituste ja sündmuste osas veel jätkata ja see tuleks üsna pikk.


Loe lisa SIIT
Kajastus Viljandi Valla lehes SIIN