Teksti suurus:
A A A

Kuum ja elamusterohke Spekter 2018

01.09.2018

Lääne-Virumaal Lammasmäel toimus 9. – 13. juulil Noorte Kotkaste ja Kodutütarde suvine suurlaager Spekter 2018, millel osalesid ka külalised Poolast ja Lätist.
 
Kogu laager oli jagatud neljaks all-laagriks. Kõigil all- laagri osalejale anti oma värvi tunnusega rätt ja käepael.  Meie, siniste all-laagri külalisteks oli Tallinna Reaalkooli õpilased. Seekordseteks märksõnadeks olid suvi, sõbrad ja seiklus. Kõike seda jagus osalejaile küllaga.

Esimene päev algas varahommikul bussisõiduga Lammasmäele.  Kui kohale jõudsime, tuli kiiresti  telgid püsti panna.  Aeg lendas meeletu kiirusega- tuli minna lõunat sööma  ning pärast seda kiirustada pidulikule avarivistusele. Pärast avarivistust tulid meeskonda liitvad mängud, õhtusöök ning organisatsiooni tutvustav õhtu. Eneselgi märkamata oli kell juba 23 ja  algas öörahu.
 
Teisipäeval oli äratus kell 7.30. Hommik algas kilomeetrise jooksuga ning varsti pärast seda oli hommikusöök. Tegevused algasid kell pool kümme. Meie rühma esimene tegevus oli metsamatk, mille käigus õpiti tegema bibi. See oli laste jaoks üks lõbusamaid tegevusi.
Pärastlõunal mindi  Rakvere linnusesse tutvuma Liivi ordu ja linnuse ajalooga. Külastus algas vibulaskmisega, millest lapsed võtsid agaralt osa. Päev kulges edasi mõõganäituse, kabeli ja  teadustekambri külastamisega, julgemad läksid ka piinakambrisse, surmatuppa ja põrgusse.

Päev lõppes lõkkeõhtuga, kus lauldi üheskoos häid ja tuntud rahvalikke laule. Lõkkeõhtu ajal külastas laagrit  ka Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kes laulis koos laagrilistega. Muusikat tegi Juhan Uppin. Ta laulis ja mängis lõõtspilli koos oma bändiga, mille saatel lapsed hoogsalt tantsu lõid.

Kolmapäeva ennelõuna oli pühendatud spordile – kõik said osaleda erinevates sportmängudes ja võistkondlikes võistlustes. Sai näiteks kummikut loopida ja kotijooksu teha. Pärast seda mindi pildiraami meisterdama. Õhtul toimus ühistantsimine Eesti 100. Siis oli öökino, kus näidati jalgpalli maailmameistrivõistlusi.

Neljapäeval tuli moodustada vastavalt spordialale teiste alalaagri liikmetega ühised võistkonnad. Spordialad olid võrkpall, jalgpall, petank, rahvastepall ja teatejooks. Kes võistkonda ei mahtunu, sai samal ajal individuaalseid sportlikke tegevuspunkte külastada ja sellega oma meeskonnaalale punkte korjata.  Õhtul tuli esinema üllatuskülaline Daniel Levi oma ansambliga ning toimus ka disko.

Reedel oli viimane laagripäev. Oli näha, et laagrilistel oli veidi kahju lahkuda, aga samas oli ka palju  rõõmu, sest leitud oli uusi sõpru ja saadud uusi kogemusi. Muidugi oli kõige suurem ootus saada koju oma lähedaste juurde.
Hommikul toimus pidulik lõpurivistus, kus  kõik olid  pidulikes vormides ja trotsisid  suurt palavust.  Pärast seda mindi laagrit kokku panema. Kui asjad olid koos, jäeti hüvasti, vahetati kontakte ja mindi bussidesse, et järgmisel korral taas kohtuda.  


Tiina Türk
Holstre Mustad Kassid rühmavanem