Teksti suurus:
A A A

Lahingumäng, kus olid ainult võitjad

05.02.2018
27. jaanuaril toimus Noorte Kotkaste ja Kodutütarde  traditsiooniline lahingumäng Kärstnas. Omavahel võtsid mõõtu noored vanuses 7-12.
Ajalooliselt 2.- 6. jaanuaril 1919 toimunud vabadussõja oluliste lahingute auks korraldatud matkamängu ilm ei olnud nii pakaseline kui 99 aastat tagasi kuid lõõtsutav tuul tegi maastikul liikumise noortele päris pingutust nõudvaks.

Kaardi järgi liikunud võistlejad pidid kontrollpunktides tõestama oma oskusi esmaabis, ilmakaarte tundmises, kauguste hindamises, näitama teadmisi liiklusohutuses  ning läbima üksteist aidates meeskonnaülesande ja lahendama  kimmimängu. Paremuse selgitasid kohtunike poolt antud punktid mitte raja läbimise aeg. Tulemustetabelist võib näha, et võistlus esimeste kohtade eest oli väga tasavägine.

Kodutütarde arvestuses võitis esikoha  võistkond Mini banaanid, koosseisus Kaisa Rei ja Käthriin Suurhallik. Teiseks jäid  Lumememmed koosseisus Marta-Liisa Kivikas ja Ketely Ždanov. Kolmandaks võistkond Tublid: Britt Põrk ja Kädi-Lii Väli.

Noorte Kotkaste esikoha pälvis võistkond Nutikad koosseisus: Sten Soo ja Jürgen Aas. Teiseks tuli võistkond Kanamuna 2: Karl Ariva ja Reigo Hunt. Kolmandaks jäi võistkond Tiimi töö koosseisus Karl Ilves ja Remi Zieds.
 
Kodutütarde punktitabel

Videoülevaade sündmusest