Teksti suurus:
A A A

Laidoneri rada 2014

30.04.2014

Aprilli kuu 18ndal kuupäeval oli Suur Reede. See oli päikseline päev täis rahu ning vaikust, kus mitmed miljonid munad said uhkete mustritega kuued selga. Sakala maleva noorkotkaste ja kodutütarde jaoks tähendas see aga vaikust enne tormi, sest 19-20 aprill toimus juba neljandat korda meie maakonna noortele mõeldud patrullvõistlus Laidoneri rada.
 

Laidoneri rada toimub iga kord maakonna eri nurkades. Näiteks 2013 aastal korraldati üritus Sultsi ning Paistu ümbruskonnas ning sellel aastal võistlesid noored Lilli metsades. Laagriala saigi Lilli loodusmaja õuele. Võisteldi kahes vanusegrupis 7-12 aastased ning 13-18 aastased ja poiste-tüdrukute arvestus oli eraldi. Igas võistkonnas oli kuni 4 võistlejat. Laidoneri rajale tulid võistlema ka meie sõbrad Lätist Jaunsardze Nauksene rajooni rühmadest, kes on ka eelnevatel aastatel alati kohal olnud. Kokku osales üritusel ligikaudu 70 noort ning 30 korraldajat.

Vanemate võistkonna distants oli orienteeruvalt 20 km pikk ning läbiti järgmiseid kontrollpunkte: Lõkke süütamine, traatside, täpsuslaskmine õhupüssist, sõlmed ja noavise, paintball, takistusrada, vibu laskmine, tähelepanupunkt, täpsusvise, esmaabi, veetakistus.
Noortematel oli raja pikkus kuni 6 km ning nemad pidid ülesandeid lahendama järgmistes punktides: vibu, tähelepanupunkt, täpsusviskamine, täpsuslaskmine õhupüssist, esmaabi ning loodushoid.
 
Kuigi lõõmav päike ning rajal ringi sõitev vastutegevus tegi võistlemise keeruliseks, siis kõik võistkonnad saabusid täies koosseisus ja tervetena finišisse. 

Vanema astme võitjateks tulid Madis Eek ja Martin Lõssov koos kahe läti võitlejaga ning tüdrukutest Eleriin Lõssov ja Laura Pakasaar, kes olude sunnil võistlesidki kahekesi.
Noorema astme võitjateks tulid poistest  võistkond Pähklipurejad koosseisus Eric Victor Mettus, Jarno Randpere, Mihkel Eek, Oskar Lind
ja tüdrukutest Pääsupesa võistkond koosseisus Lisette Suigusaar, Meeri Teras, Avali Eelmaa, Sandra Vesseluha.
 
Oli suurepärane võistlus ning täname kõiki, kes võistlesid ning ürituse õnnestumisel abiks olid!