Teksti suurus:
A A A

Linnamäng viis Noored Kotkad ja Kodutütred Mustla tänavatele

27.10.2016
Septembri esimesel laupäeval võis Viljandimaal Mustlas näha helkurvestides lapsi, seljas seljakotid ja käes kaardid, kes otsisid midagi või kedagi.
 
Seekord ei otsitud Pokemone ega olnud käimas ka aaretejaht.  Toimus Kaitseliidu Sakala maleva Noorte Kotkaste ja Kodutütarde matkamäng.

Ligikaudu viiekilomeetrine rada, kümme kontrollpunkti, kümme neljaliikmelist võistkonda ja trobikond teotahtelisi noortejuhte -  see on matkamängu lühikirjeldus.
Noorte Kotkaste instruktor Henri Paavo soovis Tarvastu Käsitöökoja  õuele rivistatud võistkondadele edu rajal ning matkamäng võis alata. Enne rajale lubamist loositi stardijärjekord ning  tuletati võistlejatele meelde ohutusreegleid.

Olgugi, et Mustla on asula, on liiklusest tingitud ohtusid seal siiski tunduvalt rohkem kui põllul või metsas.  Võistlejad võisid  rada läbida rahulikus tempos. Kiirustada polnud tarvis, sest ajakulu ei arvestatud.
Esimene võistkond startis kell 10.30 ja järgmised võistkonnad läksid rajale viieminutiliste vahedega. Igas kontrollpunktis oli vaja täita ülesanne ja punktid asusid kõik Mustla piires: kooli staadionil,  jõe ääres,  sillal,  laululava juures ja nii edasi.
 
Orienteerumise tegid põnevamaks boonusülesanded ehk  kohalike vaatamisväärtuste põhjal lavastatud fotojaht. Kui võistkond leidis üles pildil oleva koha ning esitas finišis sama pildi, millel oli lisaks objektile jäädvustatud vähemalt kolm meeskonna liiget, olid boonuspunktid ausalt teenitud.

Nagu ikka, ootasid kontrollpunktides ees erinevad ülesanded. Tuli anda esmaabi põletuse korral,  tunda hääle järgi loomi ja linde,  näidata näpuosavust nööpide õmblemisel ja  jõudu naelte löömisel, hiilata teadmistega Noorte Kotkaste ja Kodutütarde organisatsioonide kohta, reastada tähtpäevad kronoloogilisesse järjestusse ja näidata osavust discolfis. Kõige lõbusam ja elevusttekitavam oli vast viimane kontrollpunkt, milles olid kompleksülesande korraldanud kohalikud päästeteenistuse ametnikud.

Läks, kuidas läks ja napilt enne kella kolme saabus viimane võistkond finišisse ning autasustamine võis alata.
Matkamängu võitjaks osutus seekord  Kodutütarde osas võistkond Tõrukesed koosseisus Jandara Vaikmets,  Eneli Sepp, Katerina Herma ja Keiti-Lisett Reining Tamme rühmast.
Noorte Kotkaste arvestuses tuli võitjaks Nutikate Rebaste võistkond koosseisus Mihkel Eek, Alex Romponen, Jarmo  Malmre ja Kaspar  Lind.

Ootasime oma võistlusele ka kohalike noori, kuid kahjuks huvilised puudusid. Loodame siiski, et Noorte Kotkaste ja Kodutütarde askeldamist Mustlas ikkagi märgati.
 
Tiina Ott