Teksti suurus:
A A A

Matkamäng sai uue kuue

19.02.2020
Laupäeval, 15.02.2020  toimus Kärstnas nooremate kodutütarde ja noorte kotkaste matkamäng. „Kärstna lahingumäng“ Üritus kujunes rahvarohkeks, sest rajale läks 14 võistkonda.
Tegu on võistlusmatkaga, mis hõlmab endas maastikul liikumist  ning ülesannete lahendamist. Kui tavaliselt on meil eraldi võistlusrada noortele kotkastele ja kodutütardele ning rajale minnakse kümneminutiliste vahedega, siis sellel korral kasutasime esmakordselt orienteerujatele mõeldud  elektroonilist  SI märkesüsteemi.  Kõik võitlejad  said korraga rajale minna ning ise rajal punktide läbimise järjekorra valida. Võistlusaeg oli ette antud:  4 tundi.

Kontrollpunkte/postkaste oli kokku 20. Lisaks mehitatud tegevuspunkte kaheksa. Mõnekilomeetrise matkamängu jooksul said osalejad lisaks orienteerumiskaardi järgi liikumisele tõsta ka oma teadlikkust maakondadest, pikkuste mõõtmisest ning tutvuda erinevate taimedega. Samas oli ka lustlikku tegevust. Põnevust pakkusid meeskonnatöö ülesanded, täpsusvise, rakulkaga laskmine ja kimmimäng.

Rajalt tulnute positiivne tagasiside pani tegevuspunktide korraldajad  muhelema. Oli rõõm kuulda, et noortele pakkus tegevus huvi ja kõik läks nii, nagu meie olime mõelnud.

Rajapunktide tegevuse viisid läbi meie oma noortejuhid, keda sellel korral aitasid vanemad kodutütred ja noored kotkad. Tore, et meil on nii palju inimesi, kes ühistegevusse panustavad. Aplaus kõikidele.

Nüüd võitjad.
Kodutütarde arvestus.
I koht  Kuujänesed II              Maribel Emma Pidim, Meribel Hanna Pidim, Aleksandra Kena, Saara Kalmu
II koht Paistu                          Mirell Lisett Ott, Britta Põrk, Lisette Kalmus, Liis-Marie Vengerfeldt
III koht Tarvastu II                  Melissa-Angela Paks, Mai-Ly Aria, Kaisa Verismaa, Delisa Lotte Tokmann
 
Kärstnas toimus sellel aastal  28. lahingumäng.