Teksti suurus:
A A A

Suvine laagrielamus

14.07.2015

Sakala kodutütarde ja noorkotkaste Maakonnalaager toimus 3-5 juulil Nuutsakul. Nagu alati laagritesse oli ka seekord kokku tulnud väga palju kodutütreid-noorkotkaid erinevatest rühmadest kogu Viljandi maakonnast.
Esimene suur üllataja oli kindlasti Ilmataat. Tundub, et ta on tõeline laste sõber, sest sel nädalavahetusel saabus selle aasta esimene tõeline suvi.

Teine  üllatus oli Nuutsaku puhkeala oma puhtuse, võimaluste, ilu ja meeldiva pererahvaga. Kui algasid meie tavapärased õpitoad, tuli üllatusi tuli järjest juurde.
Päästeamet tegi kahte õpituba. Tuletõrjepunktis oli lastel võimalus praktiseerida tulekustutustekiga ja kustutada tuld tulekustutiga.  Professionaalset õpetust anti uppuja päästmisel ja samas oli ka laagris osalejatel endal võimalus  proovida uppujat päästa.
Meeldejäävamate õpitubade hulka kuulus  kanuupunkt, kus õpetati kanuuga sõitma ja harjutati tegutsemist kanuu ümbermineku korral. Põnevaks üllatuseks oli köisrada, mis teeb silmad ette näiteks Valma seiklusrajale. See oli üks meie meelispaik.

Tõeliselt suutsid korraldajad üllatada laupäeva pärastlõunaste tegevustega. Meile olid külla tulnud psühhobuss, teadusteater ja mõrvamüsteerium. Kõige enam põnevust ja elevust tekitas mõrvamüsteerium, kus noortel detektiividel oli võimalus küsitleda kahtlusaluseid ning mille tulemusena tuli lahendada mõrv. Loomulikult ei puudunud ka õpitubadest kodutütarde-noorkotkaste teadmiste jagamine: puude tundmine, väike orienteerumine ja muu selline.  Laagri naelaks oli meie lõbusate noortejuhtide isetegevuslik kava.

Kui ma maakonnalaagri toimumisest teada sain, ei olnud ma eriti huvitatud minema, sest tean, et iga aastaga tuleb juurde väiksemaid lapsi. Seevastu vanemaid kodutütreid ja noorkotkaid jääb laagrites järjest vähemaks. Tegelikult oli laagris veedetud aeg oli aga teguderohke ja huvitav. Sain taas uusi teadmisi, oskusi ja ka uusi noori sõpru.


Anette Suigusaar

Pääsupesa rühma kodutütar