Teksti suurus:
A A A

Metsalaager päästab rutiinist

15.11.2019
25-26. oktoober toimus RMK Saeveski metsaonnis Noorte Kotkaste Nutikad Rebased ja Kodutütarde Paistu rühmalaager.
Kodutütarde tegevuses  üks põnevamaid üritusi  on metsalaagris viibimine. Klassiruumis välja, loodusesse saamine tekitab jumaliku tunde. Autokastis Saeveski metsaonni  poole loksudes on raske silmi ümbritsevalt ära saada. Loodus on nii mitmevärviline. Metsa jõudes läheb veel paremaks.

Saabumisel oli meid ees ootamas paintballi lahing, kus saime harjutada  strateegilist liikumist ning teha  ka tiimitööd.

Metsas õppisime moondamist, varjumist, lihtsamate laagriehitiste püstitamist ning orienteerumist kompassi ja GPS-iga . Saime neid oskusi ära kasutada juba  esimesel õhtul toimunud luureülesandes. Peale luureõpet toimus meil ühine grilliõhtu, kus grillisime ühiselt vorstikesi ja veetsime mõnusalt koos aega.
Tegusa päeva järel on väsimus nii suur, et ei  und ei häiri isegi onnis ringi müttavad rotid ja kaaslase sügav norskamine.

Järgmise päeva hommikul ootas meid ees hommikuvõimlemine ja uued töötoad. Toimus ronimise töötuba. Ronimiseks panime ülesse köieraja, mis oli ekstreemne ja pakkus noortele elamust. Samuti oli meil ka täpsuslaske töötuba. Saime harjutada  sihtimist ja täpsuslaskmist. Meil oli võimalus osa võtta ka luureõppe töötoast . Kuidas peita ennast metsas nii, et keegi sind ei märka. Lisaks õppisime, kuidas käituda, kui oleme metsas ära eksinud.   Peale töötubasid oli asjade pakkimine, laagrikorraldajate tänamine ja kojusõit.

Laager oli väga meeleolukas, seiklusrohke ja kindlasti omandasime oskusi ka edaspidiseks.
 
Projekti rahastas isamaalise hariduse programm.
 
Lota Orav
Paistu rühma kodutütar.