Teksti suurus:
A A A

Mustad kassid olid koos Pöial-Liisiga laagris

25.07.2018
 

25.-27. juunil toimus Lilli loodusmajas Sakala ringkonna kodutütarde Mustade Kasside ja Pöial-Liisi rühmade ühine laager.

Lilli loodusmajja saabusime hommikul. Majutusime tubadesse ning seejärel tutvusime ümbruskonnaga.
Päeva esimene tegevus oli ravimtaimede tundmine ning maitsmine. Tegime korjatud ravimtaimedest järjehoidjaid ning paneerisime nõgeselehti ja kõrvitsa õisikuid. Tutvusime ka koduloomadega: hobuste, lammaste, küülikute, kanade ja  kitsedega. Igal lapsel oli võimalus proovida kitse lüpsta ja see tekitas meeldivalt ärevust.

Päeva teise poole sisustas meie rühmajuht meeskonnamängudega: pallimängude ja  teatevõistlusega. Pidamata ei jäänud ka veesõda. Hilisõhtul sai iga kodutütar valmistada endale pannkoogitaigna ning sellest ise küpsetada väliahju peal pannkooke.

Teisel hommikul ärkasime vara. Pärast hommikusööki läksime mitmeks tunniks metsa. Seal saime  teadmisi nii taimedest, loomadest, kui ka puudest. Pärast metsas käiku jagas rühmajuht meid paaridesse ning algas orienteerumismäng, kus tuli kasutada kõike õpitut.
 
Seejärel õppisime, kuidas anda kannatanule esmaabi. Õhtutundidel läksime tõukeratastega Virapuu rändrahnu vaatama ja see oli üllatavalt suur. Tagasi tulles läksime lähedal olevasse järve ujuma. Ujudes oli vesi natuke külm, aga vähemalt oli lõbus.

Üks tegevustubadest oli kangastelgedel kudumine ja kõik said seda proovida. Kellel tekkis kudumise vastu suurem huvi, siis oli võimalik  vabal ajal kaltsuvaipa kududa. Huvilisi oli nii väiksemate kui ka suuremate hulgas ja nii mõnigi unustas end kangastelgede taha unustanud.

Teine päev lõppes grillvorsti ja šokolaadiga banaanide küpsetamisega.
Kolmandal päeval läksime rabasse matkama. Kõndisime kolm kilomeetrit, et jõuda rabas oleva järve juurde. Teel õppisime tundma erinevaid rabataimi ja marju. Pärast rabamatka sõitsime ekskursioonile Eesti-Läti piiri äärde, kus nägime Balti keti mälestusmärki ning  jäädvustasime end pildile. Pärast seda läksime järve äärde ujuma.
Meile kõigile laager väga meeldis, saime palju uusi teadmisi ja  kogemusi.

Holstre Mustad Kassid ja Pöial-Liisi rühma kodutütred
Melany Lensin
Hanna Kristin Kuusik
Heljete Mänd
Hedly Küper