Teksti suurus:
A A A

Noored panid end metsas proovile

21.05.2015
Aprillikuu viimasel nädalavahetusel kogunesid Sakala kodutütarde ja noorkotkaste võistkonnad Kildu kanti iga-aastasele patrullvõistlusele „Laidoneri rada“.

Rajale minejateks olid registreerunud 20 neljaliikmelist võistkonda, nende hulgas oli ka 8 noort võistlejat Lätist, Jaunsardze noorteorganisatsioonist.

7 kuni 13 aastaste noorte rada oli 12 kilomeetrit, 14.-18. aastaste rada lausa 30 kilomeetri pikkune.
Rajale mindi mitte käed taskus, vaid ikka seljakotiga. Noortel tuli läbida vastavalt vanusele kas seitse või kümme kontrollpunkti. Teele minek toimus Kodutütarde rühmavanema Kerstini valvsa silma all, kindla järjekorra alusel ja kindlal ajal.

Kontrollpunktides tuli osata ületada veetakistust, anda esmaabi, teha tuld, ronida köiel, läbida takistusrada, tunda Eesti maakondi, visata täpsust ning täita veel teisigi põnevaid ülesandeid. Lisaks muudele katsumustele pitsitas vanema võitlusklassi  osalejaid kogu raja vältel ka vastutegevus, mis ei lasknud neil hetkekski rahulikult hinge tõmmata.
 
Nooremas vanuseklassis võistles 11 võistkonda. Esikoha said Kaheksajalgade rühma võistkond Suvakad koosseisus Georg Teiter, Ramo Tõnisson, Tanel Rasmus Teesalu ja Arnim Sinkartšuk.
Teiseks jäid Paistu Nutikad Poisid Eric Viktor Mettus, Stefan Agarmaa, Jan Randler Raidma, Risto Jüris ning kolmandaks Kuujänesed Emma Tereesa Tamberg, Liisa Lepmets, Lotta Laureen Loo ja Katarina Põldur.
 
Vanemas võistlusklassis  startis üheksa võistkonda ja üle lõpujoone jõudsid neist neli. Nelja võistkonna lõpuaeg ei mahtunud etteantud aja sisse ning üks võistkond katkestas.
Edukamad olid noorkotkaste võistkond Tibumudilased Kris Ggregor Edo, Agnus Nurk, Ahti Mägi ja Kristjan-Mark Kaasik.
Teiseks jäid Tasujad koosseisus   Tõnis Toom, Jüri Uluots, Robin Lillevere ja Karl Nurmeotsa ning kolmandaks võistkond Vanad Rebased Stevo Väli, Ivo Rahno, Oskar Lind ja Rasmus Tammet.


Noorema võistlusklassi protokoll.
Vanema võistlusklassi protokoll.