Teksti suurus:
A A A

Noorte Kotkaste ja Kodutütarde Olümpiamängud

30.09.2018
Kaitseliidu Noorte Kotkaste ja Kodutütarde vabariiklikud Olümpiamängud toimusid 14-16.september Harjumaal Rae vallas Peetri Põhikooli staadionil.
Võistlusel osalesid kõik Kaitseliidu  viisteist malevat. Malevatel tuli välja panna noorema ja vanema vanuseklassi võistkonnad. Nooremas (7-12 a.) vanuseklassis kolm noorkotkast ja kolm kodutütart ning vanemas (13-18 a.) samuti kolm poissi ja kolm tüdrukut.

Sakala maleva noorema vanuseklassi moodustasid noorkotkastest Kenneth Salme, Karl Aalmaa ja Ken-Kristjan Jõesoo ning kodutütardest Kaisa Rei, Helena Kolga ja Käthriin Suurhallik. Vanemas vanuseklassis astusid võistlustulle Georg Teiter, Tanel Rasmus Teesalu ja Sten Niitmäe ning neidudest Annabrita Kalda, Karolina Pugal ja Marleen Riiner. Kaasas olid esindajatena Paistu rühmavanem Anne Sepik, Kodutütarde instruktor Tiina Ott ja teksti autor Henri Paavo.

Olümpiamängude avamisel tervitasid võistlejaid nii Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm, Kodutütarde peavanem Ave Proov kui ka Spordiselts Kalevi tegevjuht Aleksander Tammert isiklikult. Spordiselts Kalev oli auhinnaks välja pannud uhke üldvõitja karika. Pidulikud avakõned peetud asuti õhtupimeduses kohe üksteisega mõõtu võtma. Reede õhtuseks pingutuseks oli ööjooks, kus nooremad pidid jooksma 20 minutit ja vanemad 30 minutit ning võistlejate ringide arv pani paika esimesed alavõitjad ning punktid üldarvestusse. Ringe joosti nii palju, et esindajatel hakkasid pead ringi käima. Laupäevane päev oli täis erinevad, lõbusaid ja erikummalisi võistlusi. Aladeks olid hantlitega kaugushüpe, pehmete odade kaugvisked, pidurdava langevarjuga 100m jooks, ujulestadega tõkkejooks, rippumine ja põlvedetõstmine, hüppenööriga ja kummipallil hüppamine ning täpsusviskamine. Sai pingutada ja sai naerda nii, et kõhulihased valusad. Kui päevased võistlusalad olid peamiselt füüsilist pingutust nõudvad, siis õhtune viktoriin pani noorte ajurakud proovile. Muidugi mõista oli viktoriin olümpiamängude ja spordi teemaline. Päeva võttis kokku lõbus retrospordi stiilipidu. Pärast pühapäevast hommikuputru asusid võistkonnad orienteeruma. Tegemist oli valikorienteerumisega, kus iga kontrollpunkt andis isearv punkte. Tugevamad, kiiremad ja nutikamad jõudsid kõik punktid läbida, kuid kes nii kiired ei olnud, said hea marsruudiplaneerimise abil tubli koguse punkte koguda. See oli ka olümpiamängude viimane võistlusala, kuid põnevus ja võistlejate pinge aina kasvas, sest nüüd oli kohtunikel aeg kokkuvõtteid teha ning punktid kokku lüüa.

Lõpurivistusel hõigati esmalt välja kõikide alade kolm parimat võistlejat nii poiste kui ka tüdrukute arvestuses. Peaaegu igal alal oli ka Sakala maleva võistleja parimate seas. Kokkuvõttes tuli noorkotkaste arvestuses Sakala malev teisele kohale ja kodutütarde arvestuses Sakala esikohale. See ei tähendanud muud kui seda, et üldvõitjana hõigati vabariikliku Olümpiamängude võitjaks Sakala malev. Oleme uhked ja rõõmsad!

Henri Paavo
Noorte Kotkaste instruktor