Teksti suurus:
A A A

Õppepäev „Otsi Otti“ noortele ja lapsevanematele

Kestvus: 18.07.2020
Tegevuse üldeesmärk:  suurendada noorte ja nende vanemate  teadmisi, kuidas vältida metsa eksimist ja kuidas käituda, kui ollakse metsas eksinud. Koolituse käigus anname  käitumisjuhised kriisi sattudes (metsa eksimise näitel) ja sellest (vaimseks ja füüsiliseks) välja tulemiseks.
Otsi Otti“ koolitus jagab lastele ja nende vanematele teadmisi põhilistest psühholoogilistest ja füüsilistest vajadustest, mis mõjutavad nii laste kui ka täiskasvanute käitumist ohu olukorras. Samuti saadakse koolituse  käigus teada, kuidas teha end otsija jaoks nähtavaks ja kuuldavaks ning kuidas elada üle öö metsas. Koolituse  käigus peaks lapsel tekkima arusaam, et tema ise oma valmisolekuga ja teadmistega saab aidata end otsijatel võimalikult kiirelt leida.

Koolituse  käigus õpetatakse last kasutama kolme põhireeglit:
 
Kallista puud. Et eksinud laps ei jookseks mõttetult ringi, vaid jääks paigale. Puu on talle kaaslaseks, kuni teda leitakse.
2. Ole kuuldav ja nähtav. Metsa all olevast materjalist teha ohumärke, mida märkaksid juhuslikud möödujad, otsijad, helikopter ja haistaksid koerad.
3. Hoia sooja. Kuidas istuda ja olla, et oleks soojem. Kui laps peab kauemaks metsa jääma, siis kuidas ehitada onni.

Tegevus  suunab osalejad  aktiivselt liikuma (õpe on liikuv ja aktiivne). 

Üritusele registreerimise tähtaeg on 12.07.2020   tiina.ott(at)kaitseliit.ee

Lapsevanema teatis asub SIIN