Teksti suurus:
A A A

Paalalinna ja Ümera rühma laager Jõgevamaal

Kestvus: 18.03.2023 - 19.03.2023
Paalalinna ja Ümera rühma kodutütarde laager toimub ajavahemikul 18.03-19.03.2023 Jõgevamaal.
Laager toimub kahes osas.

I Loodusharidusõpe
Õppepäeva läbiviimisel soovime kaasata suurte kogemustega loodmeest Vahur Seppa.Vahur Sepp on elupõline metsamees, jahimees, kalamees ja loodusretkede juht. Ta on värvikas jutuvestja, kelle teadmistepagas loomade elust ja elutegevusest on imetlusväärne. Oma teadmisi on Vahur Sepp jaganud paljudes telesaadetes, raadiokanalites, ajalehtedes ja ajakirjades.  Oma retkede käigus tutvustab Vta noortele väga põnevalt ja kaasahaarvalt  metsloomade kombeid, selgitab looduses ja ühiskonnas toimuvate protsesside vahelisi seoseid, räägib jahindust ja selle vajalikkusest. Matkarajal õpetab Vahur Sepp kuidas käituda metsas, tunda ära loomi ja linde ning lugeda nende tegevusjälgi. Kavas on läbida ligikaudu  kolme kilomeetri pikkune matk ümber Saare järve.
II Õppepäev Kalevipoja Kojas
Rahvuseepos „Kalevipoeg“ on lugu meie muinaskangelasest  ja väärib avastamist ka noorte poolt.  Pole paremat kohta selle tegemiseks kui Kalevipoja Kojas Jõgevamaal. s.
2020. aastal taasavatud ja täielikult renoveeritud muuseum läheneb hiidsangari lugudele uudsel moel – kõigil külastajatel on võimalik nendest ka ise osa saada läbi interaktiivsete tehniliste lahenduste. Soovime tuua rahvuseepose oma noortele lähemale.

Üritust rahastab Isamaalise hariduse programm

Info ja registreerimine liisu777(at)hotmail.com