Teksti suurus:
A A A

Paistu rühmalaager Sügis metsas

Kestvus: 20.11.2021 - 21.11.2021
Rühmalaager toimub ajavahemikul  20.-21.november 2021. RMK Saeveski metsaonnis (Rassi küla, Järva maakond).
Üritusele registreerib rühmavanem.  Tähtaeg  15.november 2021
Laager on plaanitud kahepäevasena, et jõuaks rohkem praktilisi oskusi omandada. Laagri toimumispaigaks on valitud Sakala puhkeala RMK Saeveski metsaonn.

Saeveski metsaonni lähedalt algab Saarjõe 8km pikkune ringikujuline õpperada. Õpperada kopeerib suures osas Saarjõge koos oma ürgoruga, mis on kohati üle 5m sügav ja 40-50m lai. Mitmekesine maastik, erinevad metsakooslused ja pärandkultuuri objektid. Rajale jäävad Balti jääpaisjärve luited, rahvapärase nimetusega Kabelimäed.

Metsas õpime moondamist, varjumist, orienteerumist kompass, GPS, kaardi kasutamist. Samuti õpime kuidas käituda, kui oled metsas ära eksinud. Õpime tundma erinevaid loomi ja linde (eristama neid jälgede järgi jne).
Laagri üheks oluliseks teemaks on meeskonnatöö-  arendame meeskondlike takistusi nii laagris, kui ka looduses. Kavas on  teenusena sisse osta kaks meeskonnaülesannet.
Jakobi redel - Tegu on ühe mõnusa ja piisavalt väljakutset sisaldava meeskonnatöö harjutusega. Teame ju kõik tõsiasja, et üksi saab, aga koos on tõhusam. Ega siin mingit jalgratta leiutamist ole. Võistluspaari ülesandeks on ronida üles mööda 8 meetrit pikka ja 3 meetrit laia köisredelit. Massis peitub teatavasti jõud, seega saab üles loomulikult kõige kiiremini see võistkond, kes üksteist toetab. Kaasronija üles lükkamine või teineteise õlgadele ronimine on vaid mõned nõksud, mis teid viimasele redeliastmele aitavad.
Paintballilahing  arendab mängijates vastupidavust, kiire tegutsemise ja reageerimise võimet, strateegilisi ja taktikalisi oskusi. Oskust langetada tähtsatel hetkedel vajalikke otsuseid.  Osalejad õpivad tegutsema meeskonnana. Mängijatele antakse võimalus tunda ennast liidrina.  Lisaks õpivad noored käsitlema relvad ohutus), sihtima jne.

Üritust  rahastatakse noorte isamaalise hariduse programmi finantstoetuse  raames.


Täpsem info Anne Sepik 5248170.