Teksti suurus:
A A A

Paistukate põnev päev

20.01.2020
Paistu rühma kodutütred käisid  09.01.2020  õppekäigul Pernova Loodusmajas. Loodusmajas juba oodati meid pikisilmi ja siis saime endale juhendajad. Meie juhendajad jagasid meid kaheks  erinevaks õpperühmaks.
Õppeprogramm “„Tempo ja rütm“  sisaldas ülevaadet  ja aruteluvormis looduses liikumist, mõistemängu, töölehe täitmist. Näitus tutvustas looduse rütmide ja tempode paljukihilist ja mitmekesist maailma. Rütmilisus esineb looduses kõikjal – Maa, Päikese ja tähtede liikumises, looduse helides, südametuksetes, lehtede värinas, taimede kasvamises ning aastaaegade vaheldumises. Video abil sai jälgida inimeste jaoks kiireid ja aeglaseid eluslooduse temposid. Jälgisime südamelöökide sagedust ja selle muutumist.

Helidekoopas kuulasime metslooma hääli. Võrdlesime Eestis elavate metslooma suurusi, kes kõige suurem ja kes kõige  väiksem. Sai arvata missuguse looma nahaga on tegemist, kes mingi jälje jätnud  on. Omamoodi tore oli karutopisega pilti teha.

Ühtegi noort ei jätnud külmaks loomade elavnurk.  Oi seda särasilmset uudistamist!  Juhendajaga koos sai selgeks, mis vahe on metsloomal, koduloomal ja lemmikloomal. Vaatasime ja kuulasime tarkusi ja põnevaid lugusid küülikust, tšintšiljast, deegust, meriseast, teemanttuvist, viirpapagoist, ameerika prussakatest, aafrika hiidtigudest, vöötoravast, kääbushamstrist. Saime teadmisi loomade hooldamisest, söötmisest, harjumustest, nende pesapaigast ja selle sisustusest, inimese vastutusest lemmiklooma võtmisel.
 
Noortel  oli põnev ja uusi teadmisi täis tund ning küsimusi oli palju.

Suur tänu Pernova Loodusmaja töötajatele õpetliku ja hariva õppeprogrammi eest!
 
 
 
Anne Sepik
Paistu rühmavanem