Teksti suurus:
A A A

Räätsamatk Ingatsi rabas

03.04.2018
17.märtsil käisid Paistu ja Tamme rühma kodutütred Soomaal Karuskosel Ingatsi rabas räätsamatkal.
Päev hakkas suure üllatusega. Meie giid Algris Martsoo pakkus välja tunniajase tõukekelguretke. Pärast lume sulamist olid luhad jäätunud ning tekkinud ääretud looduslikud liuväljad.  Kuigi meil oli tellitud ainult räätsamatk, oli kahju jätta kasutamata pakase poolt eriti siledaks kaanetatud üleujutusala ning nautida maagilisi jääkristallide kujundeid.
Retke alguses harjutame sõidutehnikat, mis oli kergesti omandatav. Kasutatavad uued terasraamiga  tõukekelgud olid  traditsioonilisest tõukekelgust kergemad (6kg), kiiremad ja paremini juhitavamad. Retkel  räägime huvitavaid lugusid loodusest ja matkamisest, ja muidugi tundsime rõõmu heast seltskonnast ning kiirest libisemisest.

Pärast seda läksime räätsadega metsast järjest kõrgemale Ingatsi rappa. Paljud lapsed kõndisid esimest korda räätsadega. Giid tutvustas rabas kasvavaid taimi ja puid. Leidsime palju jõhvikaid, mida oli väsimuse vastu  hea suhu pista. Saime teada miks Ingatsi rabajõed talvel ära ei külmu. Metsloomade tegevus on talvel aktiivne ning jäljeraamat lumel jutustas põnevaid lugusid, kui ainult seda lugeda oskad...

Külm on muutnud rabalaukad otsekui libedateks jääväljadeks.  Lummavad vaated andsid võimaluse teha suurepäraseid pilte ja nautida tõelist rahu ning vaikust.

Pea 6 kilomeetrine matk pani proovile meie füüsilise vormi ning loodan, et nii mõnigi noor sai külge ka matkapisiku.

 

Õppekäik leidis aset noorte isamaalise haridusprogrammi raames.