Teksti suurus:
A A A

Sakala Maleva noorkotkaste ja kodutütarde spordilaager

30.07.2014
Nimetatud laager leidis aset 25. ja 26.juunil Võrtsjärve ääres, Ulge puhkealal.

 
Ulgele saabuti kolmapäeva hommikupoolikul. Pärast kehakinnitamist püstitati oma laager ja koonduti rivistusele. Laagri üldjuhi, kapten Enno Teiteri tervituse ärakuulamise järel võis sportlik ettevõtmine alata.  Esimene laagripäev sai olema lõbus, haarav ja jõukohane segu erinevatest tegevustest: mängiti võrkpalli, indiacat, petangi ja rahvastepalli, toimus viktoriin liiklusmärkide tundmisest, teatevõistlus ning olid ka meeskonnatöö ülesanded. Õhtul oli tarvis samuti ajusid  ragistada, sest pärast üsnagi edukaid ühistegevusi olime panused pannud Naiskodukaitsele, kes  viiski läbi meeskonna harjutuse.
 
Spordilaagrile kohaselt algas teise päeva hommik virgutava võimlemisega, kuhu sügava une tõttu siiski paljud ei jõudnud. Pärast hommikusööki aga algas juba laagrivarustuse kokkupakkimine ja puhkeala koristamine. Selleks päevaks oli veel kavas Valma seikluspargi külastamine ja sealsete atraktsioonide proovimine, mis nõudis noortelt  osavust ja väledust.

Spordilaager üllatas rohkearvulise osavõtuga.  Selle eest tahavad korraldajad  tänada kõiki lapsevanemaid, kes oma lapsed laagrisse usaldasid. Suurim võit on osavõtt ja nendest sportlikest päevadest võitsid kindlasti kõik osalejad.
Me oleme näinud, kuidas spordi tegemine (ükskõik, mis tasemel) annab parema enesetunde, annab uued tuttavad, eneseteostuse võimaluse, tugeva tervise ning sihikindluse. See on põhjus, miks soovisime  tutvustada sportlikke eluviise ka nendele noortele, kes praegu võib-olla just aktiivselt sporti ei tee.  Meie laagri eesmärgiks oli  läbi erinevate meetodite ja mänguliste tegevuste näidata, et sport ongi lahe. Laste säravaid silmi nähes tundus, et olime oma eesmärgi saavutanud.