Teksti suurus:
A A A

Sakala noored heiskavad riigilipu 9. veebruaril

06.02.2018
9. veebruaril heiskavad päikesetõusu ajal Pika Hermanni torni riigilipu Sakala ringkonna kodutütar Karolina Pugal ja Sakala maleva noorkotkas Oskar Lind.
 

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul ja saja aasta möödumisega Kaitseliidu loomisest heiskavad veebruarikuu hommikutel Pika Hermanni torni lipu noorkotkad ja kodutütred erinevatest Eesti maakondadest.
Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul teavad Eesti noored, et see lipp jääb lehvima igavesti. „Usaldame südamerahuga neile nii lipu heiskamise kui ka Eesti tuleviku,“ lausus ta.
17-aastane Karolina Pugal õpib Viljandi Kutseõppekeskuses ja kuulub Kodutütarde organisatsiooni 2009. aastast.  Ta on aktiivne, särav ja silmapaistev kodutütar. Ta on heal tasemel sportlane ning üks tublimatest suusatajatest Viljandi maakonnas ja vabariigis oma vanuseklassis.
2016. aastal omistati talle Kodutütarde II järk, ta valiti 2015. aastal Sakala maleva aasta sportlaseks ja  võttis 2016. aastal vastu Võidupüha tule.
16-aastane Oskar Lind on Viljandi gümnaasiumi 10. klassi õpilane ja liitus Noorte Kotkaste organisatsiooniga 2012. aastal. Ta on esindanud Sakala malevat erinevatel spordi- ja matkavõitlustel Eestis ja Lätis. Oskar on hea abiline oma rühmapealikule ning eeskujuks teistele noorkotkastele. Ta on enesekindel ega tee rasketes olukordades tormakaid otsuseid.

Lipuheiskajate leidmiseks korraldasid Kaitseliidu noorteorganisatsioonid konkursi kõigis maakondades üle Eesti.
Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili kinnitas, et Pika Hermanni lipu heiskamine Eesti sünnipäevakuul on noorkotkastele ja kodutütardele suur au ja tunnustus. “See hea näide sellest, kuidas riik hoolib oma noortest ehk oma tulevikust,“ lisas kindral.
“Võime olla kindlad, et veebruaris lähevad riigi esimest lippu heiskama  meie parimate noorkotkaste ja kodutütarde esindajad.“  

Igal hommikul leiate uue postituse selle päeva kangelastega Noorte Kotkaste FB kodulehelt. Facebooki´i link on siin
Loe lisa SIIN

Loe lisa SIIN
Pildimeenutus: