Teksti suurus:
A A A

Sakala ringkonna 2020 aasta noortejuht MERLE MURKA

14.12.2020

Merle Murka on olnud seotud Kodutütarde organisatsiooniga 2012. aastast.
 Algselt oli ta toetajaliige ja aastast 2018 on ta Paistu rühmavanema abi. Ta on säraasilmne noortejuht, kes igapäevatööle lisanduvate väljakutsete kiuste ei kaota kirge koos noortega iga päev õppida ja areneda.
Sellel aastal läbis ta vabatahtliku noortejuhi kursuse I ja II etapi ning   Naiskodukaitse baasväljaõppe sõdurioskuste mooduli.
Merle  oskab kujundada  turvalist keskkonda, et noored saaksid  õppida, tegutseda ja oma võimeid rakendada. Tema rahulik olek ja hea huumorimeel loovad  üritustel mõnusa töömeeleolu. Ta ei ole lihtsalt teadmiste edasiandja, vaid on ka noorte ja elurõõmsate isiksuste kujundaja ning püüab kasvatada tema hoole alla usaldatud noortes loovust, iseseisvust ja kodanikutunnet. Koos noortega  käib ta RMK matkaradadel, teatris, kinos ja erinevates laagrites. Merle ei pelga metsas müttamist, söögitegemist ega vajadusel traatside õpetamist.  

Merle  on Kodutütarde Sakala ringkonna juhatuse tegus liige ja kuulunud mitmetesse ringkonna ürituste  korraldamisega  seotud  töögruppidesse. Ta leiab alati võimaluse oma positiivsetele mõtetele ja ideedele toetust saada ning need ellu viia.