Teksti suurus:
A A A

Sakala ringkonna aasta kodutütar

12.12.2019
Sel reedel, s.o 13.12.2019  kuulutatakse ESMAKORDSELT Kaitseliidu noorteorganisatsioonide ajaloos vabariiklikul tasandil välja "Aasta kodutütar 2019" ja "Aasta Kodutütarde noortejuht 2019".
"Aasta kodutütar 2019" nominent: ANNABRITA KALDA - Sakala ringkond

 
Annabrita Kalda  liitus kodutütarde organisatsiooniga 02.aprilll  aastal 2009. Läbi 10 tegevusaasta  Paistu kodutütarde rühmas on ta olnud väga aktiivne ja eeskujulik kodutütar. Ta on 1.järgu kodutütar, tema kodutütre vormil on auga välja teenitud erialamärgid: laulja, matkaja, esineja, esmaabi andja, laskur, tantsija ja sportlane. Teda on tema tegemiste eest tunnustatud ringkonnavanema, peavanema tänukirjadega, hoolsuspaela ja hoolsusmärgiga. Annabrital on alati valmisolek ka noorematele kodutütardele matkatarkusi õpetada ja oma teadmisi, oskusi noorematele jagada. Paljudel Paistu rühma ja ringkonna üritustel on ta abiks olnud töötubasid korraldamas, esinemas nii õhtujuhi, kui ka lauljana,  kontrollpunkte ette valmistamas või neid läbi viimas.
Annabrita ise arvab kodutütreks olemisest: organisatsioon on mulle pakkunud väljakutseid, mis jäävad eluks ajaks meelde: laskeharjutused lahingrelvadest,  sukeldumine, matkamine, luuramine, olümpiamängud, teadmiste arendamine ja palju muud.
Annabrita  on koos oma rühmakaaslastega osalenud arvukatel võistlustel esindades Paistu rühma ja Sakala ringkonda (s.h Kodutütarde olümpiamängud 2014, 2016, 2018;). 2018 aastal osales Annabrita British Army Cadet Force korraldatud  suvelaagris Suurbritannias ning 2019 aastal Soome võistlusel Mietaan Patika. Ta on  laia silmaringiga, avatud suhtleja, kohusetundlik ja hea kaaslane. Keerulistel hetkedel ei ole ta kunagi  alla andnud, alati on püüdnud leida lahendusi. Tal on tugevat motivatsiooni ning tahtmist  hakkama saada ka pingelistes olukordades. Oma ettevõtmistega on ta väga suureks eeskujuks oma eakaaslastele, kui ka noorematele kodutütardele. Võib julgesti öelda, et väliselt reserveeritud olekuga Annabrita on noorematele kodutütardele  üks lemmikutest. Ta on alati rõõmsameelne ja positiivse ellusuhtumisega. Samas temast kiirgav rahu suudab taltsutada ka tõeliselt elevil väänikud.