Teksti suurus:
A A A

Särasilmne Sinilillejooks

24.04.2019

Eile 23.aprillil toimus  Karksi-Nuias  Kitzbergi mäejooks ja tund aega hiljem Sinilille jüriöö orienteerumine.

 
Kitzbergi mäejooks leidis  aset juba kümnendat korda. Joosta tuli  300 meetrit stardipaigast August Kitzbergi mälestusmärgini, tõustes algpunktist 33 meetrit kõrgemale. Parima aja saanud mees- ja naisvõistleja nimi ning distantsi läbimiseks kulunud aeg graveeritakse metallplaadile, mis kinnitatakse orgu läbiva kõnnitee ääres asetsevale käsipuule. Võitjatel oli  au süüdata Karksi-Nuia keskväljakul jürituli ning anda kell 18 võistkondadele ühisstart jüriöö jooksuks.

Selle aasta Kitsbergi mäejooksust võttis osa rekord arv osalejaid- 34. Nende hulgas ka kaks Paistu kodutütarde rühma noortejuhti Anne Sepik ja Merle Murka. Merle Murka saavutas naiste arvestuses suurepärase  III koha.

Tund aega hiljem toimus Sinilille jüriöö orienteerumine. Vähemalt viieliikmelised võistkonnad orienteerusid  Karksi-Nuia tänavatel. Igal võistkonnal pidi  kaasas olema nutitelefon ja üks auhind või meene, mis loovutati enne võistluse algust.

"See pannakse auhinnalauale, kust lõpetanud võistkonnad saavad endale meelepärase valida. Parima ajaga lõpetanud võistkonnale on rändauhinnaks puidust mõõk, viimane läheb koju rändrahnuga. Lisaks paneme välja eripreemia parimale show-võistkonnale," rääkis võistluse korraldaja Karksi-Nuia kultuurikeskuse spetsialist Kaire Kannistu.

Võistkondi oli tulnud kokku 14. Ka sellel võistlusel läks Paistu kodutütarde võistkonnal hästi. Jällegi saavutati suurepärane III koht. Võistkonda kuulusid noortejuhid Anne Sepik ja Merle Murka ning kodutütred: Kärttu ja Britta Põrk, Emma Vridolin. 

Kohapeal on saadavad ka Sinilille rinnamärgid, mille eest saadav annetus toetab Eesti vigastatud võitlejate ühingut.

2014. aastast korraldab vigastatud võitlejate ühing koos Naiskodukaitsega aprillis Sinilille kampaaniat, mis kutsub üles kandma Sinilille rinnamärki kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste tunnustuseks.