Teksti suurus:
A A A

Suurlaagris oli põhjust oma maleva üle uhke olla

25.07.2015
6.-9. juulil toimus Madsa puhke- ja spordibaasis  kodutütarde ja noorkotkaste 14. suurlaager, kus Sakala malevast osalenud seitse kodutütart, kümme noorkotkast ning kolm noortejuhti võisid oma maleva üle uhkust tunda.
 
Lisaks kõigile malevatele olid kohal ka külalised Lätist ja politseist. Kokku oli meid umbes 400.
Seekordne korraldus nägi ette, et kümne maleva tüdrukud ööbivad siseruumides. Esimene öö oli aga tormine ja  paljud telgid said märjaks. Seega kolis  tubadesse rahvast juurde. 

Võib aga uhkusega öelda, et Sakala maleva poisid said telgi püstitamisega nii hästi hakkama, et neil polnud vaja katuse alt varju otsida. Teised said telgi püstitamist harjutada juba järgmisel päeval orienteerumisvõistluse ajal.

Teisel laagripäeval veetsime ligikaudu seitse tundi metsas.  Lahendasime põnevaid ülesandeid: kogu  meeskonna tõkkest üle aitamine, „modelli” aja peale vormi riietamine ning metsast asjade otsimine ja meelde jätmine. Aga ka väljaspool punkte oli huvitav: soost läbi minemine, jõe ületamine ja täiesti ootamatu avastus, et jõudsime kaarti teise otsa ise seda märkamata.

Kolmandal  päeval toimunud õpitoad kahjuks nii sündmusrikkad polnud, sest sohu me ei kukkunud. Sellegipoolest olid õpitoad kaasahaaravad ja õpetlikud. Saime ise panna paika oma päevakava ja valida sai  noasviske, vibu või püssi laskmise,  DIY (do it yourself ehk meisterdamine), sepikoja, kuldvillaku, tänavatantsu, sõnasepistamise, patsi punumise, füüsikaliste katsete, sumo maadluse, 3D modelleerimise ning erinevate mängude vahel.

Suurlaagris aset leidnud fotojaht ja etteastete ettevalmistamine aitasid ka Sakala maleva noortel üksteist paremini tundma õppida ning orienteerumisvõistlus arendas meie meeskonnatööd.

Poisid olid eriti tublid, sest nad saavutasid orienteerumisvõistlusel esikoha.  Laager õnnestus väga hästi ja me kõik võime oma maleva üle uhked olla.


Hanna-Stiina Tornius
Pääsupesa rühm