Teksti suurus:
A A A

Talispordipäev Kuutsemäe suusakeskuses

06.03.2019
02.märtsil  toimus Kodutütarde Paistu rühma  talispordipäev Kuutsemäel. Hoolimata kesistest lumeoludest Viljandimaal, ootasid meid seal ees lumised mäenõlvad ja ideaalne paari külmakraadiga talveilm.
 
Kokkuvõttes läks õppereisi päev korda: bussisõit sujus hästi ja kõik noored läbisid suusa- või lumelauaõppe, omandades uusi oskusi kogu eluks.

Need, kes polnud  senini mäesuuska alla saanud või olid  omal käel/ nõul mäel katsetanud/ukerdanud said selgeks mäesuusatamise ABC. Iseõppimise suurim oht on, et omandatud vilumused pole kõige otstarbekamad või on lausa ohtlikud ja neid on väga raske hiljem ümber õppida. Parem kohe algusest õiges suunas liikuda. Olles ära kuulanud lühikese teooria mäesuusatamise põhitõdedest ja sooritasid algajad koos instruktoriga esimesed laskumised.
 
Meie hulgas oli ka juba üsna vilunud suusatajaid. Nemad tegid instruktori silme all paar laskumist lastemäel ning enamikul lubati edasi minna suurele mäele.

Kõik olid väga tublid ja andsid endast parima. Keegi ei visanud suuski nurka, kõik olid motiveeritud midagi uut õppima. Lõunasöögiks kogunesime trahterisse. Lapsed kibelesid ruttu-ruttu mäele tagasi, söök kadus ülikiirelt kõhtu ja läinud nad olidki. Järgnes veel kolm tundi usinat  suusatamist.

Videviku saabudes ootas meid eest soe buss. Olime taas veetnud ühe sportliku päeva õues. Meil oli hea meel, et polnud koju kopitama jäänud.