Teksti suurus:
A A A

Ühel päeval olla nii politseinik, kui ka käia põrgus

05.11.2019
Meie õppepäev 02.novembril algas  Eesti Politseimuuseumi külastamisega. Noored  said kehastuda rollimängudes nii liikluspolitseinikuks kui ka spioonideks. Läbi praktilise tegevuse saime asetada ennast uurija rolli.
 
Giid tegi oma tööd väga hästi. Kohati tundus, et noortel polnud  muidugi sooja ega külma giidi jutust vaid neid huvitasid kõik asjad, mida erinevad ruumid endas peitsid. Meil, täiskasvanutel, oli huvitav kuulata ja ei tekkinud tüdimust. Giid vastas kõigile küsimustele ka, vahet polnud, kui veider või mitte küsimus ei olnud. 

Esimeses toas sai katsetada  turvavöö vajalikkust. Seal samas oli veel võimalus kontrollida, kui kiiresti suudame  pidurdada, kui mõni ootamatu takistus peaks teele sattuma. Võimalus oli proovida turvavöö stendi, mõõta reaktsioonikiirust, proovida väsimusprille, osaleda massirahutuses, uurida oma sõrmejälgi ja tuvastada valeraha.

Tubade järjekorda ma hästi ei mäleta, kuid ühes ruumis räägiti meile taskuvarastest, sissemurdmistest ja vargustest üleüldiselt. Järgnevates ruumides rääkis giid meile narkootikumidest, eluaegsetest vangidest, saime näha politsei varustust ning noored  said natuke mässu korraldada. Praktilise poole pealt saime veel sõrmejälgi võtta ning fotorobotiga proovida pilti koostada, laboris DNA analüüsi teha ning paljus muus  politseitööga seonduvas osaleda.

Rakvere Linnuses ootas meid ees  keskaegne seiklus. Noored said külastada rondeeli, tutvuda Liivi ordu linnuse ajalooga, uurida mõõganäitust, kabelit ja teaduskambrit. Julgemad noored  said vibulaskmist harjutada, külastada piinakambrit, surmatuba ja põrgut. Käisime ravitseja/habemeajaja toas, kus räägiti meile meditsiinist keskajal. Põhimõtteliselt, kui midagi valutas või olid haige, siis lõigati küljest ära või olid surmale määratud. Erilisi ravimeetodeid  keskajal polnud ja kui olidki haige, siis kas kannatasid ära ja elasid üle või surid maha .

Täpselt nagu muuseumis, oli ka linnuses giidi juttu väga huvitav kuulata. Nad seletasid kõike hästi vabalt ja muidugi läbi huumorivõtme, mis mulle äga väga meeldis. Tagasiside põhjal võib järeldad, et ka noored jäid üritusega rahule ning õppepäev täitis oma eesmärgi.