Teksti suurus:
A A A

Ümera rühma rühmalaager Kihnul

Kestvus: 26.02.2022 - 27.02.2022
Rühmalaager toimub ajavahemikul 26.-27.02.2022.
Üritust rahastab Isamaalise hariduse programm
Laagri raames tehtavad tegevused:
Ringmarsruut Kihnu Reesuratas (reisiratas), mis viib läbi saare kõigi nelja küla. See 23 km pikkune tuur kutsub tutvuma vaatamisväärsustega üle kogu saare. Tuuri on kavas läbida kastiauto või eelnevalt tellitud bussiga (mis sõidutab ka osalejad saarele).Ringsõidu ajal on kavas kindlasti külastada kohalikku muuseumi. Aasta läbi külalisi võõrustav Kihnu muuseum annab ülevaate saare ajaloost, sh kuulsa kapteni Kihnu Jõnni elust. 
 
Lisaks on kindlasti kavas Kihni Püha Nikolai kiriku külastus. Kihnu kirik on 1784. aastal ehitatud üks vähestest õigeusu kirikutest, mis on kohandatud selleks luterlikust sakraalhoonest. Aastatel 1846-47 läksid kihnlased peaaegu täies koosseisus õigeusku üle, tsaar Nikolai I käsul anti luteri kirikuhoone õigeusu kogudusele ning kellatornile ehitati sibulkuppel. Kirikus sees saab imetleda kogu ruumi laiuse ulatuses lihtsat, kuid kaunist ikonostaasi.
Kindlasti ei jää ka külastamata kohalik tuletorn. Kihnu tuletorn ehk kohalikus keeles puak jääb saare kõige lõunapoolsemasse tippu Pitkänä ninale.
Tuletorn toodi siia 1864. aastal osadeks lahti monteerituna Inglismaalt ja pandi kohapeal uuesti kokku. See on üks neljast meie randade säilinud malmtuletornist. Torn on valge, koonilise kujuga ning varustatud laternaruumi ja rõduga. 

Täpsem info ja registreerimine rühmavanem ylleseligmail.com