Teksti suurus:
A A A

Viljandimaa aasta noor on Eleriin Lõssov

08.10.2015
2. oktoobril aset leidnud tänuüritusel “Viljandimaa õpib ja tänab”, kus tunnustati maakonna parimaid haridus- ja noorsootöö valdkonda panustajaid,  pärjati tiitliga “Aasta noor“ Kodutütarde rühmajuht ja Naiskodukaitse liige Eleriin Lõssov.
Eleriin Lõssov  kuulub Kodutütarde organisatsiooni 1. märtsist 2007 ja Naiskodukaitsesse 2015. aastast.
Ta on osalenud aktiivselt kodutütarde organisatsiooni töös juba aastaid. Noorliikmena aitas ta  läbi viia rühmasiseseid tegevusi ning esindas rühma ja ringkonda nii maakondlikel  kui ka  üle-eestilistel üritustel. Tema eeskuju näitab, kuidas igaüks saab enda ja oma kaaslaste elu ise huvitavamaks teha. Praeguse noortejuhina pühendab Eleriin peaaegu kogu oma vaba aja rühmavanema tööle. Ta õpetab noortele meeskonnatööd, matkatarkusi, esmaabi ning iseseisvat toimetulekut ühiskonnaliikmena. Ta on andnud suure panuse Kodutütarde organisatsiooni noorsootöö arendamisse läbi noore pilgu.

Eleriin  on noortega kannatlik, rahulik ja loominguline ning loovate lahenduste pakkujana innustab ka teisi  noori tegutsema. Tema uued ideed rikastavad noorte igapäevategevusi ning  ta on abivalmis, usaldusväärne ja tore noor inimene.

Varem oli maakonna noorsootöö valdkonna tublisid tegijaid tänatud Viljandimaa Noortekogu korraldatud osaluskohviku ühes lisablokis, kuid sel aastal oli noorsootöö tegijate tänamine ühitatud ja viidud haridusvaldkonna tunnustussündmuse alla „Viljandimaa õpib ja tänab".

Noortega tegelemine on väga oluline valdkond noorte võimete ja arengu toetamisel ning täiendab formaalharidust.
Viljandi Maavalitsuse noorsootöö valdkonna tegijate tunnustuskonkursi eesmärk oli tõsta esile noorsootööd edendanud inimesi ja organisatsioone ning silmapaistvamaid ja olulisemaid algatusi, millel on oluline mõju kohalikul, maakondlikul, üleriigilisel või rahvusvahelisel tasandil.