Teksti suurus:
A A A

XIV admiral Pitka mälestusmatk toimub 16. veebruaril

Kestvus: 16.02.2020
Pühapäeval, 16. veebruaril toimub XIV legendaarsele Vabadussõja kangelase, kontraadmiral Johan Pitka mälestusele pühendatud rahvamatk, mis saab traditsiooniliselt alguse admirali sünnikodu juurest Järva-Jaani lähistel Jalgsemal ning lõppeb Peetris.
 
Matka start antakse 16. veebruaril kell 11 Jalgsemalt, selle ligikaudne pikkus tavaks saanud trassil on 20 kilomeetrit. Matkaga on võimalik liituda ka Järva-Jaani kultuurimaja juurest orienteeruvalt kell 11.45 ning lühema on matkatee pikkuseks 13 kilomeetrit.

 

Piigerti sõnul saavad Jalgsemalt rajale suunduvad matkalised jätta oma sõiduki Peetri kiriku parklasse, kust Kaitseliit korraldab eelregistreeritud soovijatele transpordi Jalgsemale. Selleks tuleb matkalistel koguneda Peetrisse kell 9.30-10. Kaitseliidu masinad väljuvad Peetrist Jalgsemale kell 10. Piigert rõhutas, et mujalt transporti matkalistele raja alguspunkti ei korraldata.

"Soovitame matkale valida ilmastikuks sobilik riietus ja pikaks jalutuskäiguks mugavad jalanõud. Kuna trass kulgeb maanteel, on tähtis jälgida ohutu liiklemise tava ning soovitavalt kanda helkurvesti," ütles Kaitseliidu Järva maleva noorteinstruktor Urmas Piigert.

Rajale on mõistlik toonuse tõstmiseks kaasa võtta sooja jooki ja suupisteid. Kui jõud teekonnal peaks raugema, hoolitsevad korraldajad, et mahajääjad saavad väikebussiga matka lõpp-punkti ning vajadusel antakse esmaabi.

"Matkarajal pakume kosutavat kuuma teed ja pirukaid, lõpp-punktis ootab matkajaid soe supp. Noorkotkad ja kodutütred ergutavad matkalisi trassile seatud kolmes punktis ülesannetega. Rajal saab võtta õnneloosi ja matka lõpus on viktoriin," täpsustas noorteinstruktor. Õigesti vastanute vahel loositakse välja 17. veebruaril üks võitja, kelle nimi avaldatakse pressis ja palutakse võidule järgi tulla.

Õnneloosi auhinnad panevad välja KL Järva malev, Järva vallavalitsus, Järvamaa Spordiliit ja Järvamaa Muuseum ning viktoriini parimale Järvamaa Omavalitsuste Liit.

Andmaks matkale rahvuslikku hõngu, kutsuvad korraldajad üles võtma kaasa suuri ja väikseid rahvuslippe.

Matka osalustasu on 1 euro, mis tasutakse lõpp-punktis Peetris. Varem matkal osalenud hoidku ligi eelnevatelt admiralimatkadelt saadud matkakaart, sest kõik templiga varustatud kaardid osalevad loosimisel. Kõik esmaosalejad saavad omale uue matkakaardi. Nende vahel, kes on osalenud kolm või enam korda, loositakse välja sepistatud Admiralimõõk.


Matkale saab registreeruda 10. veebruari kell 23.59ni. Registreeruda saab internetikeskkonnas mis asub SIIN


või Kaitseliidu Järva maleva telefonil  717 9749