Teksti suurus:
A A A

XIV kindral Johan Laidoneri Olümpiateatejooks

23.10.2013

26ndal septembril, kui ilm oli pilves ja juba mitmel inimesel suusamütsid peas olid, sõitsime 8 noorega Viimsisse. Viimsi mõisa pargis leidis aset XIV kindral Johan Laidoneri Olümpiateatejooks, mida Kindral Johan Laidoneri Selts korraldab koostöös Eesti Spordiselts Kalevi, Eesti Kaitseväe ja Viimsi vallaga.
Tegemist oli teatevõistlusega, kus igas võistkonnas oli 8 liiget. Võistkonnad olid jagatud võistlusklassideks – kaitseväe ja kaitseliidu võistkonnad, põhikoolid õpilased koos noorkotkaste ja kodutütardega, gümnaasiumite poiste võistkonnad, gümnaasiumite tüdrukute võistkonnad, ettevõtted ja sõpruskonnad ning spordiklubid ja ülikoolid. Kaitseliidu Sakala Malevat olid esindamas põhikoolide võistlusklassis järgmised noorliikmed: Oskar Lind, Kaspar Lind, Eero-Sten Põldmaa, Angelika Andrejanov, Marianne Pärtma, Andra Teder, Lisette Põrk, Marleen Riiner. Üks kiirem kui teine.
Pärast kaitseministri Urmas Reinsalu, Laidoneri Seltsi juhatuse esimehe Trivimi Velliste ning Kaitseliidu ülema Meelis Kiili avakõnesid võtsid võistlejad stardiasendid sisse. Distants oli 8x750m. Võistlus oli lühike, kuid intensiivne. Stardipaugu tegi pärast kerget tõrget meie endine kettaheite sangar ja praegune Spordiselts Kalevi tegevjuht Aleksander Tammert isiklikult ning jooks võis alata. Meie noored andsid endast kõik ja pärast teate üleandmist võttis nii mõnelgi hingamise taastamine ikka üksjagu aega. Siiski tublist pingutusest hoolimata me esikolmikusse ei mahtunud. Kuid see ei olnud ka seekord eesmärk omaette. Oluline oli esiteks meenutada ja mälestada meie auväärset kindralit Johan Laidoneri ning esindada Sakala Malevat sellel traditsioonilisel üritusel.